bulgarian-holiday-investment-group-logo
bulgarian-holiday-investments-group
button-home
O Bulharsku PDF Tlačiť E-mail

Bulharsko zaujíma osobitné miesto v Európe. V tejto malej krajine, je toľko výhod, že každý náročnejší cestovateľ nájde niečo pre seba .Niet divu, že mnohí z tých, ktorí sem prichádzali ako turisti, neskôr  si chceli kúpiť vlastnú nehnuteľnosť v Bulharsku. Milovníci slnka a mora ocenia čisté pláže , výborné podnebie, množstvo jasných dní a nedotknutej prírody. Bulharsko je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Rezervácii a množstvo  lesov na svahoch hôr lákajú cestovateľov a milovníkov prírody. Vybavené najnovšou technológiou lyžiarske strediská  sú vyplnené každoročne milovníkov zimných športov.V európskych vedeckých a obchodných kruhov sa dostava do módy organizovať sympóziá a konferencie v Bulharsku, a síce: že na začiatku dňa si môžete dohodnúť a absolvovať dôležite stretnutia v centre Sofie a počas niekoľkých ďalších  hodín ste  ubytovaní v obľúbenom letovisku.

Počas posledných troch rokov  príliv  turistov v Bulharsku vzrástol o 65%.  Tí, ktorí zažili a ocenili dôstojnosti tejto krajiny, určite sa sem vracajú  stále znova a znova. Asi najlepšia možnosť je prísť do vášho vlastného domu alebo bytu. Takže môžete  investovať peniaze a zároveň získať prestížne bývanie. Bulharské podnebie je dosť mierne - bez náhle zmeny teploty a na pobreží fúka osviežujúci vánok.

P1011686

Bulharsko je v popredí na zozname lukratívnych investičných príležitosti v Európe. Niet sa čo čudovať, pretože táto mimoriadne pohostinná a rýchlo sa rozvíjajúca krajina má unikátnu geografickú polohu, príjemných a priateľských ľudí ale hlavne stabilnú politickú a ekonomickú klímu. Členstvo v Európskej únii Bulharsko zaraďuje medzi krajiny, kde sa oplatí cestovať, podnikať a investovať s dlhodobou perspektívou. Bulharsko ponúka nádherné letoviská na pobreží Čierneho mora, vynikajúce zimné strediská v jedinečných horách, unikátne SPA, wellness a kúpeľné komplexy, novo budované golfové ihriská, pričom ceny týchto nehnuteľností v Bulharsku sú dostupné aj pre obyvateľov Slovenska.
Dĺžka bulharského  čiernomorského pobrežia je 378 km. Pláže pokryté jemným pieskom, zaberajú takmer 34%  z pobrežného  pása. Pobrežie Čierneho mora v Bulharsku  sa delí na severne, kde sú hlavné strediská - Zlaté piesky, Sv.Konstantin a Elena, Balčik a Albena a na juh Sunny Beach, Nesebar a Sozopol. Tieto dve oblasti rozdeľujú  hory západného Balkánu pri krásnom obľubenom mestečku Obzor a letovisku Bjala.
Zaujímave  sú luxusne komplexy postavene  len  niekoľko metrov od pláže v meste Obzor , ktoré sa nachádza na hrebeni hory Stara planina. Hora tu  konči až na pobreží Čierneho mora, a mesto ponúka jedinečnú kombinácia mora a hôr. Klíma je tu veľmi priaznivá, a najmä  sa odporúča  pre deti a ľudí s astmou , bronchitídou a alergiami.

P1011667

Bulharská kuchyňa patrí k najzdravším v Európe. Medzi najznámejšie pochúťky patrí aj u nás dobre známy šopský šalát so strúhaným ovčím syrom, mäso pečené na ražni, ryby, múčniky (banice a baklavy), z nápojov bulharské vína, rakija, mastika alebo koňak Pliska a Slančev briag. Bulharsko je aj krajinou vynikajúceho vína a kožených výrobkov, kvalitnej dámskej a pánskej konfekcie. Navyše je táto krajina veľmi pohostinná. Jej kultúrne zvyklosti a jazyk sú blízke našim zvyklostiam a nášmu jazyku, vďaka čomu sa slovenskí turisti v Bulharsku dokážu dorozumieť .
Prekrásne historické mestá vsadené uprostred vysokých hôr, výborné klimatické podmienky, početné minerálne pramene(viac ako 550), široké možnosti zábavy a športovania, kvalitné služby za mimoriadne nízke ceny, predurčujú túto krajinu k tráveniu príjemnej dovolenky. Južanská srdečnosť, bohatá kultúra a história, chutná kuchyňa a naozaj výhodné ceny - toto všetko Vám zaručí príjemnú dovolenku, oddych a relax.
Nízke ceny, množstvo reštaurácií, barov a diskoték, úchvatná história s tisícročnými mestami - Bulharsko má všetko, čo potrebujete pre krásnu dovolenku. Je bezpečnou a lacnou destináciou, ktorá čaká na Vás.
Podnebie je mierne kontinentálne Vplyv Stredomoria je citeľný v južných oblastiach krajiny. Priemerné letné teploty sú okolo 30 ° C. Reliéf krajiny je nesmierne pestrý-veľké roviny a nížiny, nízke a vysoké hory, údolia a krásne tiesňavy .V skutočnosti, Bulharsko sa pýši 3000 druhov vyšších rastlín - takmer dvakrát toľko ako v Anglicku. Viac ako jedna štvrtina územia krajiny pokrývajú lesy.  Bulharsko je známe svojou olejnatou ružou, ktorá kvitne v Údolí ruží pri meste Karlovo. Bulharska fauna je tiež zaujímava, s takmer 13 000 živočíšnych druhov a pod druhov, alebo asi 14 percent všetkých európskych druhov. Rybolov je možný v jazerách, priehradách, horských potokoch a v mori, lov - v špeciálnych revíroch. Oficiálnym jazykom je bulharčina. V oblasti kde je  medzinárodný cestovný ruch, sa používajú jazyky ako angličtina, nemčina, francúzština a ruština .

6531_1176629530266_1063920733_567227_1381055_n

Bulharsko si pamätá veľa starovekých civilizácií a skvelý národ, ktorý písal jeho pohnutú históriu: bronzové a železne kopije a šípy, ruiny palácov a miest, múdre slová vytesané do skaly a  písané na pergamenu a kože. Človek  musí vidieť nádherné trácke poklady, monumentálnu, ale krásnu prácu gréckych a rímskych miest, aby pochopil, prečo sa Bulharsko stalo kolískou slovanskej kultúry. Za trinásť storočí bolo vytvorenie  veľa nádhernej bulharskej literatúry, umenia a hudby. Bulharska kultúra dala svetu umelcov, obrovských kvalít.
V 9. storočí bratia Cyril a Metod, uznávaný ako patróni Európy, vytvorili abecedu Slovanov. Neznámy maliari vytvorili diela, ktoré sa stali súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

 

Newsletter

Meno:

E-mail:

Kontakt

Bulgarian Holiday Investment Group s.r.o.
Nám. Hraničiarov 33
851 03 Bratislava

Mob.: +421 948 005 477
bhig@bhig.sk | www.bulharskoapartmany.eu

Najnovšie pridané

Byala-apartmán
0 €

apartmány vila Kavarna
0 €

Obzorbeach-priamo na pláži
0 €

Partneri:

www.bhig.sk

marioneli-najkrajsie-saty